něco o mně
I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It’s easy. Just click “Edit Text” or double click me to add your own content and make changes to the font. I’m a great place for you to tell a story.
workshopy
Vedle vlastní tvorby též vedu workshopy a kurzy na témata spojená s elektronickou hudbou, tvorbou nástrojů, field recordingem aj.
Zde jsou k nahlédnutí některé z mých minulých workshopů.
V případě zájmu o workshop
mě neváhejte kontaktovat. Témata, na které můžu vést workshopy, je mnoho. Workshop vymyslíme na míru účastníkům, času, prostředí i tématu.
Propájení - Lukovská jizva (2024)
Workshop pájení zvukových zařízení určených ke koncertování, rušení, virtuozitě a především k výzkumu zvuku káry jedoucí z kopce.
Výroba fuzz efektu, jednoduchého audio zesilovače a kontaktních mikrofonů.
FUZZ (2024)
Soukromý workshop pájení fuzz (nejen) kytarového efektu.
FUZZ
Kontaktní mikrofony & field recording - Lofofora lom (2024)
Kontaktní mikrofon je základní výbava každého bastlíře, zvukologa, hudebníka a vlastně vůbec všech. Kontaktní mikrofon do každé rodiny! Každý účastník si za mé supervize mikrofon vyrobil. Pro účastníky bez jakékoliv předchozí zkušenosti!
Společně jsme pak procházeli okolí zatopeného lomu a za mého vedení pronikali do skrytého světa zvuků šírících se hmotou a z této fascinace každý nahrál pár krátkých zvuků. Z těchto zvuků jsem posléze vytvořil krátkou improvizovanou performance.
Performance k poslechu zde
Výroba syntezátorů - Akademie výtvarných umění (2024)
Vyrobíme si analogový synťák od píky!
Elektroakustická hudba má své základy neodmyslitelně spjaty s tzv. bastlením. Obrovská část dnes existující zvukotechniky, stejně jako přístupům k ní, vznikla v dílně nějaké zapálené šílenkyně nebo šílence, ve které se na zemi válí tuny spálených LEDek, drátů a vybitých baterek. Společně se naučíme, jak tyhle baterky vybíjet a jak pálit ledky, i jak se tomu spálení vyhnout.
Celodenní workshop sestával z:
- krátkého teoretického úvodu do historie elektroakustické hudby a jejího propojení s experimentálním stavěním analogových obvodů
- úvodu do elektřiny, obvodů, elektroniky pro úplné začátečníky
- a hlavně jak si postavit svůj vlastní jednoduchý analogový synťák, společně se znalostí toho jak funguje a jak pokračovat dále
- zakončili jsme to společným jamem na naše noisítka
Výroba oscilátorů (2021)
Osiclátor - základní stavební jednotka syntetizérů a vůbec elektronické hudby.
Společně jsme se naučili, jak oscilátor funguje a postavili jsme si levnou a snadno dostupnou verzi na nepájivém poli.